Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

duzba_osp_olza

Foto z výroční schůze v OSP Olza r. 2019.

Jak to všechno začalo....

Náš sbor se rozhodl navázat nové kontakty, a po kladném rozhodnutí našeho výboru  se na tom začlo pomalu pracovat. Rozhodili jsme sítě a čekali, zda někdo bude mít stejný zájem jako my a taky že jsme se dočkali. Navázali jsme kontakt s OSP Olza a po několika hovorech jsme se domluvili že se sejdem 11.7.2009 a to tak, že pojedeme za našimi polskými kolegy do obce Olza, která se nachází asi 5km za přechodem Bohumín-Chalupki. Od naší zbrojnice to je 48km.Jeli jsme ve třech lidech jako zástupci sboru. Polští hasiči nás již očekávali a před jejich krásnou zbrojnicí.

 

Byli jsme zde mile přivítání ,a hned jsme začali s prohlídkou jejích zbrojnice a techniky. Po chvíli jsme zasedli ke stolu s pohoštěním, a mohlo se začít jednat a probírat plány s náměty jak si družbu představujeme .  Dohodli jsme se na určitých věcech a tak jsme mohli pokračovat s přibližováním jak to chodí v kterém sboru. Dověděli jsme se mimo jiné i o několika zásazích, co měli naši kolegové, také jak je postihly v minulosti povodně atd...V ten den  bylo také v Olze svědceno nové parkoviště u kostela, a tak jsme byli také tam pozváni a při této příležitosti nám bylo místním farářem posvědceno naše zásahové vozidlo Avia stejně tak jako jejich cisterna Mercedes.Nakonec jsme ještě udělali společné foto, poděkovali za přijetí a pohoštění. Domluvili jsme se na dalším setkání a rozloučili již s našimi kolegy

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah