V letním období se s dětmi scházíme u požární zbrojnice na adrese Pod Zvonek 276, Český Těšín - Horní Žukov

U požární zbrojnice se nachází autobusová zastávka Český Těšín - Horní Žukov Točna, kam jezdí z Českého Těšína, přes Dolní Žukov místní autobusová doprava, linka č. 723

Máte-li zájem děti zapojit do našeho kolektivu mladých hasičů můžete se obráti na vedoucí Andreu Saganovou na telefonním čísle 608 544 797, případně na email sdhzukov@email.cz

Beseda požární ochrany

V pátek 6.3. jsme před začátkem karantény stihli pro naše děti uskutečnit besedu v rámci akce "Požární ochrana očima dětí", která se každoročně pořádá v měsíci březnu. Děti shlédli prezentaci s výkladem při které si zopakovali telefonní čísla, jak správně telefonovat na tísňové linky, což si mohly i cvičně vyzkoušet. Vyzkoušely věci se kterými hasiči každodenně pracují, a dozvěděly se kde hasiči nejčastěji zasahují, dále se dozvěděly jaké vybavení hasiči vozí v autě a čím účinně hasit dané hořlavé látky.                                           

Jarní kolo hry Plamen

20.5.2017 se konalo Jarní kolo hry PLAMEN, kterého jsme zúčastnili. Celkově se závodilo ve 4 disciplínách - požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkama a požární útok. Z důvodu onemocnění některých mladých hasičů jsme se bohužel nemohli zúčastnit štafety CTIF a požárního útoku CTIF. Proto jsme se o to s větší vervou pustili do běhu 4x60m, kde jsme bohužel nezvládli jednu předávku a skončili jsme s neplatným pokusem. Požární útok jsme si, ale užili, protože to byla naše první soutěž, kde jsme mohli stříkat na terče. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další soutěže. I když jsme skončili na posledním místě, celý den jsme si užili

Halová soutěž v Havířově

25. 2. 2017 se konala halová soutěž v Havířově na mezinárodní úrovni, které se zúčastnilo celkem 70 družstev, a to jak v mladší, tak starší kategorii, včetně našich dětí, které reprezentovali kategorii starších. Soutěž probíhala ve třech disciplínách, a to uzlově štafetě, štafetě požárních dvojic a 4x40m s překážkami. V uzlové štafetě se dařilo, ale skrz vyčnívající lano přes čáru jsme dostali trestné body. Ve štafetě požárních dvojic se již tolik nedařilo, sice se to obešlo bez trestných bodů, ale bylo to pomalejší a v poslední disciplíně se bohužel nepodařila předávka proudnice, a tak jsme skončili s neplatným pokusem. Celkově jsme skončili na 31. místě z celkových 36 přihlášených družstev v kategorii starších.

Od 0:58s se můžete kouknout na video z uzlové 

Během dlouhých prodlev a čekání se děti dokázali zabavit a vyhráli si s balónkem a vodou

Průběžné vysledky pozimního kola Hry Plamen

A máme tady průběžné výsledky podzimního kola hry Plamen, kde jak jsme již zmínili soutěžilo nejen družstvo dorostu, které má průběžné 1. místo, ale také družstvo mladších žáků (od 5 do 10 let). Mladší Žáci jsou podle tabulky zatím na hezkém 9. místě (z 12 družstev). Vzhledem k tomu, že tohle byly jejich první závody jejich výsledek nás mile překvapil a do jarního kola budeme s dětmi pořádně trénovat, abychom ty malé chybičky vypilovali. :) Tak nám držte palce! :)

Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

Přijďte s dětmi mezi nás!

Pravidelných tréninků se zúčastňují děti ve věku od 4 do 15 let.

S dětmi jsou nacvičovány základní uzly a celkově se zdokonaluje jejich fyzická zdatnost. V současnosti probíhá pečlivě příprava jednotlivých kroků disciplíny štafeta dvojic. Tyto nácviky jsou zvolené záměrně, neboť družstvo mladých hasičů se v blízké budoucnosti zúčastní několika halových soutěží, které budou zaměřeny zejména na uzlovou štafetu a štafetu dvojic. Postupně do pátečních programů bude systémově zahrnut tzv. požární útok na sucho a zdokonalování se nejen v technice motání hadice.

Děti jsou pod dohledem zkušených instruktorů vedeny jak k vzájemné spolupráci a sounáležitosti, tak i k vzájemné samostatnosti a soutěživosti.

Doporučujeme s dětmi zkusit aplikaci mladého hasiče, kde se i vy dozvíte více, než myslíte!

<ZDE>

Halová sutež v Petrovicích u Karviné

Dne 11. 3. 2017 se naše děti zúčastnili halové soutěže v Petrovicích u Karviné, kde bojovali v uzlové štafetě a štafetě požárních dvojic. Mladí hasiči se zúčastnili jak v kategorii starších a i mladších. Starší družstvo odstartovalo štafetou požárních dvojic, kde bohužel získali 10 trestných sekund, ale i přes vynikající uzlovku, kterou dokončili bez jediné chybičky a časem 51,06s skončili celkově z počtu 15. přihlášených družstev na 12. místě.
Družstvo mladších zahájili souboj v uzlové štafetě. I při počátečních obtížích a strachu se postavit na start mladí hasiči zvládli perfektně 3 uzly a již s daleko větší odvahou a kuráží se postavili na štafetu požárních dvojic. I když někteří mladí hasiči běželi teprve podruhé, tak štafetu zvládli bez jediné chybičky, a jsme na ně velice pyšní. Družstvo mladších nakonec celkově skončili na 13. místě z 15. přihlášených družstev.
Obě družstva si odnesli spoustu nových zážitků, bonbóny a čokoládu

PLAMEN

V sobotu 24. října se konalo podzimní kolo soutěže PLAMEN. Teto soutěže se zúčastnily i naše družstva MH v kategorii Mladší žáci a dorost. Více podrobných informací naleznete na stránkách OSH Karviná.

Halová soutěž v Petrovicích u Karviné

Před začátkem zimní přípravy se naši mladí hasiči zúčastnili halové soutěže v Petrovicích u Karviné. Byla to příležitost jak dětem jednak ukázat jak to na soutěžích chodí, jelikož to byla jejich první pohárová soutěž a dále aby jsi připsaly do svého podvědomí trochu zkušenosti do příští sezóny. V této soutěži se zúčastnilo celkem 24 družstev z okolí Karviné. Naše děti nás jejich výkonem překvapily v obou kategoriích si zlepšily své osobní maxima z tréninku. Přes krásný výkon Mladších žáků kdy ve své kategorii zvládly uzlovou štafetu i přes malé zdržení při svém plnění na pěkném 8. místě z 11 týmů ve své kategorii. Štafetu dvojic měli rozběhnutou parádně bohužel přešlapem startovní čáry a poté přešlapem čáry u hydrantového nádstavce je to stálo 20 sec. na víc a tím pádem místo 2. s toho bylo opět místo 8. a celkové 9. místo. Starší žáci svou štafetu dvojic zaběhli nad očekávání podle sestavy družstva a skočili na "smolném" 13. místě. Uzly bohužel už nedopadly tak dobře při předčasném startu a jednoho špatně uvázaného uzlu skončili opět na 13. místě a celkově se umístili na 13. místě.

MLADÍ HASIČI TRÉNUJÍ S NOVÝM VYBAVENÍM

Mladí hasiči letos byli podpořeny novým materiálních vybavením za finanční podpory města Český Těšín, a to koupí 7 přileb značky CAMP ARMOUR JUNIOR pro požární sport v oranžové barvě a dále nákupem hadicového setu FIRESPORT NEON s protočenou AWG spojkou pro mladé hasiče. Tato sada obsahuje 4ks hadic C52 a 2ks hadic B75.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah